Lektion : Mattelektion med jämförspris

5 omdömen
Maria Carlander
24 February 2011
Matematik, HKK
Grundskola år 4-8
Gruppuppgift

Beskrivning

Denna uppgift är planerad så att man gör ett besök på en livsmedelsbutik. Bekantar sig med jämförspris samt att de ska bli medvetna om vad mat kostar och

1 månad

  • Ladda upp dina egna lektioner
  • Ladda ner andra medlemmars lektioner
  • Delta i diskussionsforum
  • Se medlemmarnas länktips
  • Skapa din egen profil om du vill och presentera dig för andra medlemmar
  • Och informationsbrev med tips, idéer och erbjudanden som har med ditt skolarbete att göra
39kr
Teckna medlemskap

1 månad

  • Ladda upp dina egna lektioner
  • Ladda ner andra medlemmars lektioner
  • Delta i diskussionsforum
  • Se medlemmarnas länktips
  • Skapa din egen profil om du vill och presentera dig för andra medlemmar
  • Och informationsbrev med tips, idéer och erbjudanden som har med ditt skolarbete att göra
  • Möjlighet att redigera i lektionsfilerna
  • Ämnesbevakning - få ett mail när något nytt lagts in i de ämnen och årskurs som du är intresserad av
  • Favoritlistor - Du kan skapa egna favoritlistor, men även söka andra medlemmars favoritlistor och enkelt ladda ner dessa. (.zipfil)
49kr
Teckna Plusmedlemskap

6 månader (33,17kr/månad)

  • Ladda upp dina egna lektioner
  • Ladda ner andra medlemmars lektioner
  • Delta i diskussionsforum
  • Se medlemmarnas länktips
  • Skapa din egen profil om du vill och presentera dig för andra medlemmar
  • Plusmedlemskap inkluderat:
  • Möjlighet att redigera i lektionsfilerna
  • Ämnesbevakning - få ett mail när något nytt lagts in i de ämnen och årskurs som du är intresserad av
  • Favoritlistor - Du kan skapa egna favoritlistor, men även söka andra medlemmars favoritlistor och enkelt ladda ner dessa. (.zipfil)
199kr (33,17kr/månad)
Teckna medlemskap

1 år (29,08kr/månad)

  • Ladda upp dina egna lektioner
  • Ladda ner andra medlemmars lektioner
  • Delta i diskussionsforum
  • Se medlemmarnas länktips
  • Skapa din egen profil om du vill och presentera dig för andra medlemmar
  • Plusmedlemskap inkluderat:
  • Möjlighet att redigera i lektionsfilerna
  • Ämnesbevakning - få ett mail när något nytt lagts in i de ämnen och årskurs som du är intresserad av
  • Favoritlistor - Du kan skapa egna favoritlistor, men även söka andra medlemmars favoritlistor och enkelt ladda ner dessa. (.zipfil)
349kr (29,08kr/månad)
Teckna medlemskap