46

Lektion : Vad kostar det?

Författare: Lena Olofsson
Datum: 24 november 2006
Ämnen: PRA/EST, HKK, Spec. Ped, Särskola
År: Grundskola år 1–9
Lektionstyp: Arbetsuppgift

Beskrivning

Eleverna uppskattar vad vissa varor kostar. Går sedan till en butik och tar reda på det verkliga priset.



    

Medlemmar kan ladda ner alla lektioner, rekommendera lektioner till andra medlemmar och diskutera dem på forumet.